Instagram'da gönderiler zamanlanabilecek

Bu haber 31 Ocak 2018 - 18:54 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Instagram, sosyal medya yöneticilerinin uzun süredir beklediği zamanlama özelliğini işletme hesaplarının kullanımına sundu. Post zamanlama için resmi destek reklamları kapsamıyor ve doğrudan ürünün kendisi ile de mevcut değil.

Bunun yerine yeni gelen destek Instagram’ın API’sine ekleniyor. Yani Hootsuite, Sprout Social veya SocialFlow gibi sosyal medya yazılım uygulamaları daha sonra kendi ürünlerine ekleyebilecekleri bir işlevsellik kazanacak.  Instagram, API’nın tüm Facebook’un Pazarlama Ortakları  ve Instagram Ortakları tarafından kullanılabileceğini söylüyor.

API güncellemesi şu an için yalnızca büyük kuruluşlar tarafından kullanılabilecek. Küçük işletmeler için zaman ayarlı post paylaşmak için biraz daha beklemek gerekecek. Değişiklik, eski Instagram API Platformunu 31 Temmuz 2018’den başlayarak önümüzdeki iki yıl içinde kullanımdan kaldırılacak bir plan da içeren Instagram’ın API platformunun daha büyük bir yenilenmesinin bir parçası olarak bugüntanıtıldı.

Eski API’nin yerine yeni Instagram Graph API, Instagram’daki iş performansıyla ilgili metrikleri ve analizleri analiz edebilme, yorumları orta seviyeye çekme ve işe ilişkin ek bilgilere erişme ve bunlara yanıt ekleme olanağı da içeriyor.

Bir başka yeni özellik ise, işletme profil bilgilerini ve medyayı görüntüleme olanağı sunan iş keşfini içeriyor. Şirketin notlarına göre, bu özellikler yalnızca işletmelerle sınırlı kalmayacak.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.