Haberimport.com

İnternetle Yeni Kariyer Yolları anlatıldı

İnternetle Yeni Kariyer Yolları anlatıldı
12 Aralık 2018 - 15:24

Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) İktisat Kulübü tarafından düzenlenen “Choose Your Department ‘18” konulu konferansa, Extranet Şirket Müdürü Mehmet Tekintaş, “İnternetle Yeni Kariyer Yolları” konulu sunumu ile konuşmacı olarak katıldı.

Celal Bayar Üniversitesi Prof. Dr. Ümit Doğay Arınç Kültür Merkezi’nde düzenlenen konferans, 11 Aralık 2018 tarihinde, 10.00 – 16.00 saatleri arasında gerçekleşti. Konferansta, internetle hayatımıza dâhil olan yeni kariyer yollarından bahseden Tekintaş, sektör gelişimi ile ilgili bilgiler vererek başladığı sunumuna, Dünya’da ve Türkiye’de internet kullanımına dair bazı istatistikler ekleyerek devam etti.

İnterneti en çok hangi amaçlarla kullandığımız hakkında detay veren Mehmet Tekintaş, kariyer fırsatları hakkında da türlü ipuçları vererek katılımcıları bilgilendirdi. Son olarak güvenli internet kullanımının önemine değinen Tekintaş, güvenli bir internetin temel unsurları olan güçlü korumaya sahip bir şifre oluşturma, her elektronik iletiyi açmama, güncel yazılım kullanma, internete bağlanma yerinin seçimi ve çocuk koruma seçenekli aile paketlerini sıraladı ve “Gelecek planlarımızı, dijitalleşen Dünya dinamikleri doğrultusunda yapmak gerekliliğini, her adımımızda hatırlamamız gerekmektedir.” cümlesi ile sözlerine son verdi.

Düzenlenen etkinlikte yüksek katılım oranı ve izleyicilerin keyifli hâlleri gözlerden kaçmadı. 

Haberimport Sitesinde Güncel Haber, Ekonomi Haberleri, Teknoloji, Yaşam, Sanat Haberlerini okuyabilirsiniz