Haberimport.com

İstanbul maratonu 41. kez kıtaları birleştirmeye hazırlanıyor

İstanbul maratonu 41. kez kıtaları birleştirmeye hazırlanıyor
27 Eylül 2019 - 12:02

“Altın Kategori”de koşulan dünyanın sayılı spor organizasyonlarından İstanbul Maratonu, bu yıl 41. kez düzenleniyor. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 3 Kasım Pazar günü gerçekleştirilecek dünyanın tek kıtalar arası koşusuna vatandaşları ve İstanbul sevdalılarını özellikle davet ediyor. Koşunun 15 km kategorisinde kayıtlar bitmeden “Türkiye’nin en çok sporcu ile koşulacak yol yarışı” rekoruna ulaşıldı.

41 Kere Maşallah Dedirtecek Dev Organizasyon

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraki Spor İstanbul tarafından düzenlenen İstanbul Maratonu, 3 Kasım Pazar günü 41. kez kıtaları birleştirmeye hazırlanıyor.

Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) tarafından “Altın Kategori”ye alınan dev organizasyon, dünyanın sayılı maratonlarından biri olarak gösteriliyor.

Maratonda bu yıl İBB Başkanı sıfatıyla ilk kez koşacak Ekrem İmamoğluİstanbulluları ve İstanbul sevdalısı konuk sporseverleri özellikle organizasyona katılmaya davet ediyor.

3 Kategoride Koşulacak

Dünyada iki kıta arasında koşulan tek maraton olma özelliği taşıyan koşuda yerini almak isteyenler için kayıtlar 30 Eylül Pazartesi gününe kadar devam edecek.

İstanbul Maratonu, bu yıl 42 km (maraton), 15 km ve Halk Koşusu olmak üzere üç kategoride gerçekleştirilecek.

15 km koşusunda daha kayıtlar kapanmadan rekora koştu. 20 binin üzerinde kayıt alan koşu şimdiden “Türkiye’nin en çok sporcu ile koşulacak yol yarışı” hedefine ulaştı.

Haberimport Sitesinde Güncel Haber, Ekonomi Haberleri, Teknoloji, Yaşam, Sanat Haberlerini okuyabilirsiniz