Haberimport.com

İstanbullular İzmir’i Seviyor

İstanbullular İzmir’i Seviyor
29 Temmuz 2019 - 23:26

Armut’un 6 ayda bir düzenli olarak yayınladığı, iki markası Armut.com ve RahatTasin.com üzerinden aldığı taşınma taleplerine dair verileri içeren Türkiye Taşınma Dosyası’na göre İzmir’e en çok göç % 41 oranla İstanbul’dan yapılıyor. % 13 oranla Ankaralıların da ikinci sırada ilgi gösterdiği İzmir’de taşınma fiyatları ise 3 büyük şehirdeki en yüksek ortalamaya sahip.

Ege kıyılarının yeni gözdesi Urla ve Dikili

Son yıllarda sadece yaz aylarında değil, yıl boyunca göç alan sahil lokasyonlarına Urla ve Dikili de eklendi. İzmir’in sahil kesiminde Urla ve Dikili’nin yanı sıra Çeşme, Seferihisar’da da taşınma hareketliliği artarken, Foça’da ise düşüş gözlemleniyor.

Türkiye Taşınma Dosyası verilerine göre İzmir’de bu dönemde de Seferihisar en çok net taşınmanın olduğu ilçe olurken, taşınma hareketliliğinin en çok olduğu ilçe yine Karşıyaka olarak göze çarpıyor.

Taşıma ücretleri düşüşte

Taşınma oranlarındaki artışa rağmen, şehir içindeki taşıma ücretlerinde %5’lik bir düşüş yaşandığı görülüyor. En düşük fiyat teklifleri Ekim, Ocak ve Kasım aylarında veriliyor. Armut ve Rahat Taşın’ın verilerine göre İzmir’de taşınma fiyatları ise 3 büyük şehirdeki en yüksek ortalamaya sahip.

Rahat Taşın, anında fiyat hesaplayan algoritması, online rezervasyon kolaylığı ve kredi kartıyla ödeme imkanıyla nakliye sektöründe daha önce görülmemiş, yeni nesil bir deneyim sunarken kurulduğu günden beri her ay ortalama yüzde 22 oranında büyümeye devam ediyor. Evden eve nakliye firması bulmanın oldukça zorlaştığı yaz aylarında haftanın 7 günü kesintisiz hizmet vermeye devam eden Rahat Taşın, ertesi güne rezervasyon olanağıyla yeni ev sahiplerine kolaylık sunuyor.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Haberimport Sitesinde Güncel Haber, Ekonomi Haberleri, Teknoloji, Yaşam, Sanat Haberlerini okuyabilirsiniz