İzmir Gazeteciler Cemiyeti Kariyer Panosu Kurdu

Bu haber 19 Ocak 2018 - 0:13 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) basın sektöründe yaşanan işsizlik sorununa çözüm bulmak için yürüttüğü çalışmalara bir yenisini daha ekliyor. İGC’nin öncülüğünde oluşturulan Meslek Platformu’nda kararı alınan özgeçmişlerin yer aldığı “Kariyer Panosu”ndaki gazeteciler, personel arayan kurum temsilcileri ve İGC Yönetim Kurulu üyeleri mesajlaşma programı WhatsApp’da kurulacak grupta buluşacak.

Cemiyete ait olan 0533 955 13 35 numaralı telefon numarası üzerinden oluşturulacak grupta iş arayan isimler ile personel arayan kurum temsilcileri doğrudan haberleşebilecek. Bu çalışma ile hızlı haberleşme ve doğru yere doğru ismin yönlendirilmesi amaçlanıyor.

Amaç hızlı haberleşmek

İGC Başkanı Misket Dikmen, basın sektöründe yaşanan işsizliğe bir nebze olsun çözüm bulmak adına projeler yürüttüklerini söyledi. En önemli sorunun iş arayan gazeteciler ile personel arayan kurumlar arasında iletişim kopukluğu olduğunu gördüklerini kaydeden Dikmen, “Buna çözüm bulmak adına İGC olarak ortak bir alan yaratmayı amaçladık. Oluşturacağımız mesajlaşma grubu ile iki kesim doğrudan haberleşebilecek. İGC Yönetim Kurulu olarak bizler de, cemiyetimize gelen personel arayan kurumlara ilişkin bilgileri bu grup aracılığıyla iş arayan arkadaşlarımıza ileteceğiz. Bu şekilde daha hızlı haberleşip, arkadaşlarımızın doğru işyerine gitmesini sağlamayı hedefliyoruz.

İş arayan tüm arkadaşlarımızın cemiyetimize ait olan 0533 955 13 35 numaralı telefona ‘gruba dahil olmak istiyorum’ şeklinde mesaj atmaları yeterli olacak” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.