İzmir Hollanda'da turizm fuarında

Bu haber 17 Ocak 2018 - 23:21 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) koordinasyonunda oluşturulan İzmir Standında, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Buca Belediyesi, Konak Belediyesi, İzmir Ticaret Odası (İZTO), Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) yetkilileri yer aldı. Fuarda, Türkiye standının yanında yer alan ortak İzmir standıyla dünyanın dört bir yanından gelen turizm profesyonellerine İzmir tanıtımı yapıldı.

Fuarda, Türkiye standının yanında yer alan ortak İzmir standıyla dünyanın dört bir yanından gelen turizm profesyonellerine İzmir tanıtımı yapıldı. Hollanda pazarına yönelik olarak, İzmir’in özellikle Akdeniz kimliğini ön plana çıkaran, mavi renk ağırlıklı ve deniz turizmine odaklanan stant tasarımında, UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Efes ve Bergama’ya da ayrıca vurgu yapıldı. Hafta boyunca devam eden fuarda İzmir standı katılımcıların beğenisini topladı.

2017’de, 700 turizm destinasyonundan, 1.100 turizmcinin yer aldığı Vakantiebeurs Fuarını, 108.779 kişi ziyaret etti. Bu yıl da bu rakamları yakalaması beklenen fuar, Dünyada nüfusuna oranla en çok tatile çıkan ülkelerden birisi olan Hollanda’nın en önemli turizm etkinliği konumunda. Turizm istatistiklerine bakıldığında Hollandalı turistlerin yılda yaklaşık 3 kez tatile çıktığı ve 3.000 Euro’nun üzerinde harcama yaptığı görülüyor.

İzmir turizmi için Avrupa’daki önemli etkinliklerden birisi olan Vakantiebeurs Turizm Fuarı, genel olarak Türkiye’ye ve Türkiye içinde de en çok Ege’ye ilgi duyan Hollandalı turistlere birebir tanıtım yapmayı ve tur operatörleri, oteller, acenteleri ve diğer turizm profesyonellerini bir araya getirerek, yeni iş olanakları geliştirmeyi sağlıyor. Bu sene oluşturulan İzmir standında da İzmir’den fuara katılan turizmciler dünyanın çeşitli bölgelerinden gelen ve Türkiye’ye ilgi duyan firmalarla ikili görüşmeler gerçekleştirdi ve mevcut işbirliklerinin geliştirilmesi sağlandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.