Haberimport.com

Kınık’ta Hasat Festivali Düzenlenecek

Kınık Belediyesi Geleneksel Hasat Festivali bu yıl da 9. 13 Eylül Tarihleri arasında gerçekleşecek. Eğlenceden Spora, Tenisten Folklora bir çok etkinlikler Festivalde yer alacak.

Kınık’ta Hasat Festivali Düzenlenecek
06 Eylül 2018 - 23:55

Kınık Belediyesi Geleneksel Hasat Festivali bu yıl da 9. 13 Eylül Tarihleri arasında gerçekleşecek. Eğlenceden Spora, Tenisten Folklora bir çok etkinlikler Festivalde yer alacak.

Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer, gazetecilerle bir araya gelerek yaptığı basın toplantısında “Festivalin üretken ve çalışkan Bakırçay Halkı için hak edilen bir eğlence olduğunu düşünüyoruz” diyerek, bu yılda üretken Bakırçay ve Kınık halkına bol ve bereketli yıl geçirmeleri dileğiyle hak ettikleri Festivalin ikincisini gerçekleştirdiklerini söyledi.

5. gün sürecek Festival süresince birbirinden ünlü sanatçılardan Demet Akalın, Koray Avcı, Ankaralı Ayşe, Fırat Tanır, Ferhat Göçer ve dünyaca ünlü Bergamalı Klarnet üstadı Hüsnü Şenlendirici gibi sanatçıların Kınık’ta Bakıçay halkını eğenlenceye doyuracağını ifade eden Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer, tüm Bakırçay yöre halkını Kınık’a ücretsiz konser izlmeye davet etti.

Festivalin Sadece halka ücretisiz konserlerden ibaret olamdığını da sözlerine ekleyen Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer, ” Judo turnovasının yapılacağını, Kick Boks Ege bölge Şampiyonu Emre Yılmaz ile sprcuların buluşacağını, Tenis, yemek yarışmaları, yapılacağını, kalkınma ve örgütlenme Arıcığın geliştirilmesi amaçlı panllerin düzenlenceğini, bazı yazarların kitap imza günlerinin yanı sıra Sucahlı Kavun yeme yarışmalarının yer alacağı Festivalde Satraç, Okçuluk, gibi etkinlikler ile Halk oyunu gösterilerinin yer alacağını söyledi.

13 Eylül Kurtuluş Şenliği

Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer, “Kınık’ın düşman işgalinden kurtuluş günü olan 13 Eylül tarihini de eğlence ve coşkuya dönüştürerek kurtuluşumuzu gerçekleştirmek istedik. Bu anlamlı gündede Şehit ve Gazi aileleriyle buluşmak, panel ve söyleşiler düzenleyerek günü folklorik içerikli eğlenceler ile kapatmak istiyoruz .Herkesi Kınık’a davet ediyorum” dedi.

Haberimport Sitesinde Güncel Haber, Ekonomi Haberleri, Teknoloji, Yaşam, Sanat Haberlerini okuyabilirsiniz