Haberimport.com

Kısa filmler uluslararası tanıtımını İzmir’den yapacak

Kısa filmler uluslararası tanıtımını İzmir’den yapacak
05 Şubat 2019 - 18:17

‘’Türkiye’den Kısalar’’ programı  Hezarfen Film Galeri ve  Yapım Lab işbirliği ile Dünyanın en önemli Kısa film Festivali Clermont Ferrand ‘da  uluslararası tanıtımlarını  yapıyor.

Türkiye’den Kısa Filmlerin Tanıtımı denildiğinde , uluslararası platformlarda etkin olarak çalışan İzmir ‘den Kısa Film Ajansı ‘’Hezarfen Film Galeri’’ geliyor.

Geçtiğimiz yıllarda Türkiye’den kısa filmleri yurtdışı festivallerine taşıyan ve yurt dışı pencerelerini kısa filmcilerimize açan Hezarfen, Bu seneden itibaren Fransa’da 41 yıldır gerçekleşen ve dünyanın en önemli Kısa Film Marketi olan Clermont Ferrand Marketine İzmir Üniversite öğrencilerinin filmlerini de taşıyor.

İzmir Üniversiteleri  ile başlayan tanıtım çalışmaları gelecek yıldan itibaren , Türkiye’deki diğer sinema öğrenci filmlerinin de tanıtılacağı büyük tanıtım ağını oluşturuyor.

Hezarfen  Film Galeri ‘nin girişimine katılan Ege Üniversitesi, Yaşar Üniversitesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi öğrencilerinin filmlerinden bir seçki ile  ‘’ Türkiye’den Kısalar’’ katalogu ve standında  yerlerini aldılar.

Seçkiye alınan filmlerin tanıtımı 4 gün boyunca,  Avrupa başta olmak üzere dünya kısa  film profesyonellerine , Hezarfen Film Galeri ve Yapımlab tarafından yapılmaktadır.