Kuklalar hem neşe hem bilinç veriyor

Bu haber 17 Şubat 2018 - 10:33 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi’nde, ‘Neşeli Kuklalar’ etkinliği düzenleniyor. 28 Şubata kadar sürecek etkinlikte kuklalarla çocuklar hem eğleniyor hem de bilinçleniyor

ATÖLYE ÇALIŞMASI YAPILIYOR

Çocukların sanatla büyümesi için çeşitli çalışmalar yapan Konak Belediyesi, ‘Neşeli Kuklalar’ adlı etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Ağaçkakan Kukla Atölyesi sanatçılarının katılımıyla Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi’nde başlayan eğlenceli etkinlikte, büyük bir emekle ve ustalıkla yapılan kuklalar miniklerle buluştu. 28 Şubat’a kadar devam edecek etkinlik kapsamında her gün 09.00 ile 17.00 saatleri arasında atölye çalışmaları düzenleniyor.

HER GÜN BİR OKUL GELİYOR

İzmir’in çeşitli ilçelerindekii okullara da açık olan etkinlikte eğlenceli ve öğretici hikayeler kuklalar aracılığıyla çocuklara anlatılıyor. Eğitmen Berna Güler Arslan kuklalar hakkında ayrıntılı bilgi verdikten sonra kuklaların yardımıyla başta çevre koruma bilinci olmak üzere çeşitli konuları işliyor. Her gün farklı bir okuldan öğrencileri ağırlayan etkinlikte Turan Demir ile Can Sevil de birbirinden renkli kuklalar ile çocukları eğlendiriyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.