Haberimport.com

Kullanıcı ve doğa dostu yeni nesil iPhone XR Satışta

Kullanıcı ve doğa dostu yeni nesil iPhone XR Satışta
06 Aralık 2018 - 14:07

Kullanıcı ve doğa dostu yeni nesil iPhone XR, f/1.8 geniş açılı lense sahip 12 MP arka kamerası ve f/2.2 geniş açılı lense sahip TrueDepth özellikli 7 MP ön kamerası ile satışa sunuluyor.

iPhone XR’ın arka kamerası 5 kata kadar dijital yakınlaştırma özelliği ile akıllı telefonda profesyonel fotoğrafçılık deneyimi sunarken modelin ön kamerası ise fotoğraflara Bokeh etkisi ve derinlik kontrol özelliği sunuyor. Yeni nesil iPhone XR yeni video stabilizasyon özelliği sayesinde titremeden kaynaklanan bozukluklara engel oluyor. 6,1 inç Liquid Retina HD MultiTouch ekranı ve 1792 x 828p çözünürlük özelliğiyle iPhone XR modelleri 7.399 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

Yeni nesil iPhone XR şimdiye kadarki en güçlü işlemciye, en hızlı yüz tanıma teknolojisine ve en dayanıklı ön cama sahip. Eskisinden daha uzun ömürlü batarya özelliğine sahip yeni model 25 saate kadar konuşma süresi ve 15 saate kadar internet kullanımı sunuyor. iPhone XR 64 GB’lık depolama seçeneğiyle 7.399 TL’den, 128 GB’lık depolama seçeneğiyle 7.799 TL’den ve 256 GB’lık depolama seçeneğiyle 8.699 TL’den n11.com’da satışa sunuluyor.

Apple yeni telefonu XR modelinde indirim yaptı

Apple’ın yeni çıkan  telefonları iPhone XS, XS Max ve iPhone XR ilk etapta yoğun bir ilgi görmüş olsa da, bu cihazlara olan talep her geçen gün düşüyor,bunun sebebi ise fiyatların yüksek olması ve tasarımın değişmemesi öngörülüyor. Bu hafta sonunda Japonya’da iPhone XR fiyatları 36.000 Japon yeninden (317$), 24.000 Japon yenine (211$) geriledi.

Japonya’nın en büyük operatörü olan NTT DoCoMo tarafından yürütülen politika sebebiyle telefon fiyatları dolaylı olarak düştü. Bu iki operatörler dışında Japonya pazarında bulunan diğer operatörler ve tedarikçilerde aynı politikayı izlerse, fiyatları indirimli olan Apple telefonların satışlardaki durgunluğuna bir son verebilir.

Haberimport Sitesinde Güncel Haber, Ekonomi Haberleri, Teknoloji, Yaşam, Sanat Haberlerini okuyabilirsiniz