Haberimport.com

Lokall İzmir Kent Rehberi’nden karma sergi

Lokall İzmir Kent Rehberi’nden karma sergi
16 Eylül 2018 - 13:40

Lokall İzmir Kent Rehberi ‘Kültür için Alan’ ve Red Bull desteğiyle 15 – 30 Eylül tarihlerinde GLOBLOKAL projesi kapsamında bir karma sergi ve bir konser etkinliği gerçekleştiriyor.

GLOBLOKAL’in ilk ayağı olan “YIKIM” adlı karma serginin açılışı 15 Eylü̈l’de Austro-Turk Tütün Deposu’nda (Pasaport eski tütün deposu) yapılacak.

Lokall’in bugüne kadar basılan sayılarının kapak görsellerinde yer alan dokuz sanatçının yanı sıra üç de misafir sanatçının dahil olduğu sergi 30 Eylül’e kadar 12.00 ve 17.30 saatleri arasında görülebilecek.

Ali Kemal Ertem ve Cenkhan Aksoy küratörlüğünde gerçekleşecek sergiye dahil olan sanatçılar; Alda Sekiz, Ali Kanal, Alpin Arda Bağcık, Aycan Genlik, Aysel Güneş, Barış B. Atal, Başak Özkutlu, Cansu Çakar, Cenkhan Aksoy, Ekin İdiman, Etem Şahin ve Fatih Altan.

22 Eylül’de yine GLOBLOKAL kapsamında İsveç ve Almanya’da yaşayan müzik ikilisi İpek İpekçioğlu & Hakan Vreskala konseri gerçekleşecek. Konserde ikiliye Deniz Mahir Kartal eşlik edecek.

Türkiye’de bir ilk

Geçtiğimiz Mayıs ayında Sony Müzik’ten ‘Bir Çift Turna’ adlı parçayı çıkaran sanatçılar geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Avrupa’nın çeşitli şehirlerinde festivallere katılarak konserler veriyorlar. Lokall, Kültür için Alan’ın desteklediği GLOBLOKAL projesi ile bu konserler ağına İzmir’i de ekliyor. Müziklerini Anadolu-Electronica olarak tanımlayan ikili, Türkiye’de ilk kez beraber sahne alacak.

Konser kapılarını saat 22.00’de Çamdibi Heykel Tasarım Atölyesi ve Prototip Fabrikası’da açıyor olacak. Konser sonrası gece, aynı zamanda DJ kimliği ile de tanınan İpek İpekçioğlu’nun seti ile devam edecek.

Ücretsiz gerçekleşecek etkinliklere ilişkin detaylar Lokall İzmir Kent Rehberi’nin sosyal medya hesapları ve bu ay yayın hayatına başlayan internet siteleri www.lokall.online üzerinden takip edilebilir.

Haberimport.com Sitesinde Güncel Haber, Ekonomi Haberleri, Teknoloji, Yaşam, Sanat Haberlerini okuyabilirsiniz.