Lüleburgaz'da Taksiler denetlendi

Lüleburgaz Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, kent içinde faaliyet gösteren minibüslerde gerçekleştirdiği denetimlerin ardından taksilerde de denetime başladı

24 Kasım 2020 - 21:37

Lüleburgaz Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, kent içinde faaliyet gösteren minibüslerde gerçekleştirdiği denetimlerin ardından taksilerde de denetime başladı. Ekipler farklı kriterler kapsamında incelediği taksilerde gerekli şartları sağlamayan araç sürücülerine işlem yapıyor.

Geçtiğimiz hafta kent içinde faaliyet gösteren minibüsleri tek tek denetleyen Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, bugün de kent genelindeki taksileri denetlemeye başladı. Sevgi Mahallesi’ndeki kamyon garajında gerçekleştirilen denetimlerde taksi şoförleri sırayla kontrolden geçiriliyor.

TEK TEK İNCELENİYORLAR

Belirlenen kriterler kapsamında taksiler ekipler tarafından tek tek denetleniyor. Taksiler, gerekli şartları sağlayamazsa önce uyarılıyor, fakat uyarıya rağmen kriterler karşılanmıyorsa taksiler hakkında cezai işlem uygulanıyor.