LYS tercih kılavuzu yayımlandı

Geçtiğimiz hafta beşincisi ve sonuncusu yapılan LYS sınavları sonrası ÖSYM, LYS tercih kılavuzunu resmen yayımladı. Milyonlarca öğrencinin LYS tercih kılavuzunu haberimizin içeriğinde bulabilirsiniz. İşte 2017 LYS tercih kılavuzu.

Bu haber 22 Haziran 2017 - 23:33 'de eklendi ve kez görüntülendi.

LYS sınavı sonrası öğrencilerin büyük bir heyecanla beklediği LYS tercih kılavuzu yayımlandı. İşte az önce ÖSYM tarafından açıklanan 2017 LYS tercih kılavuzu.

ÖSYM’DEN LYS TERCİH KILAVUZU AÇIKLAMASI

“2017-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu, 22 Haziran-4 Temmuz 2017 tarihleri arasında ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır. Kılavuz, adaylara ve diğer ilgililere ön bilgi vermek amacıyla yayımlanmaktadır. Bu nedenle adayların, tercihlerini belirlemeden önce tercih süresi içinde ÖSYM’nin internet adresinden yeniden yayımlanacak 2017-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunu dikkatle incelemeleri ve ÖSYM’den yapılan duyuruları takip etmeleri gerekmektedir.”

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

LYS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖYSM’nin resmi internet sitesinde yer alan sınav takvimine göre; 2017 LYS sonuçları 11 Temmuz 2017’de resmen açıklanacak. Sınava giren binlerce öğrenci LYS sonuçlarını ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi’nden öğrenebilecek.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.