Haberimport.com

Menemen’in çehresi değişiyor

Menemen’in çehresi değişiyor
23 Ağustos 2019 - 23:21

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy: “Önümüze engeller koyabilirler, ama biz halkımıza hizmete devam edeceğiz”

Menemen’in modern ve değişen yüzünü temsil eden Sevgi Yolu, Uğur Mumcu Heykeli, Şiir Sokak ve Açık Halk Kütüphanesi açıldı. 22 Ağustos tarihinde gerçekleşen açılışa Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, İzmir Milletvekilleri Mahir Polat, Kamil Okyay Sındır, Atilla Sertel, Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, eski Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, STK’ların temsilcileri, muhtarlar ve Menemenli vatandaşlar katıldı.

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un seçim vaatleri içerisinde yer alan Sevgi Yolu, Uğur Mumcu Heykeli, Şiir Sokak ve Açık Halk Kütüphanesi açılışı yapıldı. Menemenlilerin yoğun katılım gösterdikleri açılış töreni, Menemen Belediyesi Halk Oyunları Ekibi’nin zeybek gösterisi ile başladı, Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy ve Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya’nın konuşmaları ile devam etti, açılış kurdelesinin kesilmesi ve yenilenen Sevgi Yolu’nun gezilmesi ile son buldu.

“Menemen’in yeni konsepti hizmet”

Konuşmasına, Sevgi Yolu, Uğur Mumcu Heykeli, Şiir Sokağı ve Açık Halk Kütüphanesi’ni kısa zamanda tamamlayarak açılışa yetiştirmelerinden dolayı Menemen Belediye emekçilerine ve İZSU yetkililerine teşekkür ederek başlayan Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, Sevgi Yolu’nu esnafı ile birlikte planladıklarını, başlama ve bitiş tarihlerine beraber karar vererek başarılı bir çalışma yürüttüklerini söyledi.

Görevde bulundukları 4 aylık süre içerisinde Kadın Danışma Merkezi’ni ve kreşi açtıklarını, 22 yeni hizmet aracı kiralayarak Menemen sokaklarını temizlemeye başladıklarını belirten Başkan Serdar Aksoy, hizmetlerine açtıkları yenilenen Sevgi Yolu, Şiir Sokağı, Halk Kütüphanesi ve Uğur Mumcu Heykeli ile devam ettiklerini anlattı. Menemenlilerin modern, temiz bir şehirde yaşaması için ellerinden geleni yaptıklarını söyleyen Aksoy, “Yenilenen Sevgi Yolu Menemen’in yeni yüzü olacak. Açtığımız Şiir Sokağı ile Nazım Hikmet’i, Ahmed Arif’i, Edip Cansever’i soluyalım istiyoruz. Bugün doğum günü olan Cumhuriyet ve devrim şehidimiz Uğur Mumcu’yu anmak amacıyla Uğur Mumcu Heykeli’nin açılışını yapıyoruz. Yine bugün açılışını yaptığımız Halk Kütüphanesi ile Menemenlilerin kitap okumasına katkı sağlamak istiyoruz. Kadınlarımız gelsin kitaplarını okusun, çaylarını içsin, gençler gelip burada ders çalışsın, zaman geçirsin istiyoruz. Bu Halk Kütüphaneleri’ni Menemen’in her yerinde açacağız. Menemen’in yeni konsepti artık hizmet” dedi.

 “CHP’li belediyelerin sesini duymak isteyen herkese dinletiriz”

Hafta içinde AKP’li Milletvekili Hamza Dağ’ın CHP’li belediyeleri eleştiren açıklamalarına karşılık ise Serdar Aksoy, “Biz CHP’li belediyeler çok büyük sıkıntılarla karşılaşabiliyoruz.  Önümüze elbette engeller koyacaklar ama biz halkımıza hizmet etmekten imtina etmeyeceğiz. Ak Parti’li Milletvekili Hamza Dağ, CHP’li belediyelerden ses çıkmıyor, ben duyamıyorum diyor. Ona buradan şunu söylemek istiyorum. Ayağa kalk, Menemen’e, İzmir’e gel duyarsın, kırmızı plakalı arabana bin gel, İzmir’deki belediyeleri dolaş duyarsın. Her türlü engellemeye rağmen belediyelerin nasıl çalıştığını gör. Menemen’i bizzat ben dolaştırayım sana. Bu kendisine açık davetimdir. Sayın Hamza Dağ buyursun gelsin. CHP’li belediyeler neyi nasıl başarıyor evelallah herkese gösteririz. Gerek sosyal medyada gerek kendi medyalarında yapmış oldukları her türlü yanlış habere rağmen biz iş yapmaya devam edeceğiz. Biz yeni dönemde artık özgürlükçü demokrasiyi hazmedeceğiz” açıklamalarında bulundu.

“Vatanımıza sahip çıkın”

Konuşmasında İzmir’de çıkan yangınlara da değinen Başkan Aksoy,  “Değerli dostlar biliyorsunuz ki İzmir’de yangın var. Medyada uçaklarla alakalı haberler çıkıyor. İzmir’i Yunanlılar yaktı, emperyalistler yaktı, ama İzmir küllerinden yeniden doğdu, ayağa kalktı. Bugün AKP’ye, MHP’ye oy vermiş arkadaşlarıma sesleniyorum. Vatanımıza sahip çıkın. Üstünü yağmalamaları bitti şimdi de altını yağmalamaya çalışıyorlar. Çalışmak hizmet etmek için ilk önce vatan aşkı olması gerekiyor. Buna sahip olanlar sadece vatanına sahip çıkar. Hizmet eden hizmet üreten vatanına sahip çıkar. Şehrin, vatanın büyümesi sadece böyle mümkün olabilir” diye konuştu.

Vatanı için ölenleri halk asla unutmaz”

Başkan Aksoy’un konuşmasının ardından kürsüye çıkan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya da önemli açıklamalarda bulundu.

Uğur Mumcu Anıtı’nın açılışından önce efsane gazeteci hakkında konuşan Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya,”Hem bu ülke topraklarını hem de Ortadoğu’yu kan gölüne çevirenleri korkmadan, son nefesine kadar yazan usta gazeteci Uğur Mumcu’yu bu halk asla unutmadı, unutmayacak. Selam olsun halkı için can verenlere. Selam olsun vatanı için can verenlere” dedi.

Haberimport Sitesinde Güncel Haber, Ekonomi Haberleri, Teknoloji, Yaşam, Sanat Haberlerini okuyabilirsiniz