Haberimport.com

Meteoroloji’den İzmir Aliağa için yağış uyarısı

Meteoroloji’den İzmir Aliağa için yağış uyarısı
03 Ekim 2019 - 10:17

Meteoroloji’den İzmir ve yurdun bir çok bölgesi için hava durumu uyarısı geldi. Akşam saatlerinden sonra kıyı Ege’de başlayacak yağışlarla yerini hafta sonu serin ve yağışlı havaya bırakacağı ve İzmir’de ani hava sıcaklığı düşüşü yaşanacağı bildirildi. İzmir’de Cuma günü hava en yüksek 30 en düşük 19 derece beklenirken Cumartesi günü ise en yüksek hava sıcaklığının 24 derece olması bekleniyor. Ege Denizi’nde ise yarından itibaren fırtına bekleniyor.

İzmir’de Cuma günü öğleden sonra yağış ve fırtına bekleniyor. Yağış ve fırtınanın etkisini hafta sonu da sürdüreceği tahmin ediliyor. Akşam saatlerinden sonra kıyı Ege’de başlayacak yağışlarla yerini hafta sonu serin ve yağışlı havaya bırakacağı öngörülüyor. Yarın Trakya, Marmara’nın batısı ve Kıyı Ege’de, cumartesi günü ise Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ve Batı Karadeniz’de sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.

EGE’YE FIRTINA UYARISI

Meteoroloji’den alınan bilgilere göre; Ege Denizi’nde yarından itibaren fırtına bekleniyor. Kuzey Ege’de ve Güney Ege’nin kuzeyinde yarın öğle’den sonra rüzgar etkisini artıracak güney ve güneydoğu, akşam saatlerinden sonra Kuzey Ege’de güney ve güneybatı yönlerden 6 ila 8 bofor kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına olması bekleniyor. Fırtına, cumartesi sabahın ilk saatlerinde etkisini kaybedecek. Uzmanlar fırtınanın oluşturabileceği hasarlara ve olumsuzluklara karşı tedbirli olunması gerektiği uyarısında bulundu.

Aliağa ve çevresinde sağanak yağışların etkili olacak

Meteoroloji 2.Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi, Aliağa ve çevresinde sağanak yağışların etkili olacağı uyarısında bulundu.

Meteoroloji 2.Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi resmi internet sayfasından derlenen bilgilere göre Aliağa’da sağanak yağışlar cuma gününden itibaren etkisini gösterecek. Hava sıcaklığı 16 ile 32 dereceler arasında değişiklik gösterecek. Yağışların pazartesi gününe kadar zaman zaman kuvvetli gök gürültülü sağanak halinde olması bekleniyor.

Yetkililer, kuvvetli olması beklenen yağışların oluşturabileceği ani sel, su baskını ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği yönünde vatandaşlara uyarılarda bulundu.

ALİAĞA’DA TAHMİN EDİLEN 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU

3 Ekim 2019 Perşembe: Hava parçalı bulutlu, sıcaklık en yüksek 29 en düşük 16 derece

4 Ekim 2019 Cuma: Hava kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışlı, sıcaklık en yüksek 32 en düşük 19 derece

5 Ekim 2019 Cumartesi: Hava gök gürültülü sağanak yağışlı, sıcaklık en yüksek 25 en düşük 16 derece

6 Ekim 2019 Pazar: Hava çok bulutlu, sıcaklık en yüksek 28 en düşük 16 derece

7 Ekim 2019 Pazartesi: Hava gök gürültülü sağanak yağışlı, sıcaklık en yüksek 28 en düşük 16 derece

Haberimport Sitesinde Güncel Haber, Ekonomi Haberleri, Teknoloji, Yaşam, Sanat Haberlerini okuyabilirsiniz