Haberimport.com

Meteorolojiden İzmir için yağış ve fırtına uyarısı

Meteorolojiden İzmir için yağış ve fırtına uyarısı
04 Ekim 2019 - 12:56

Meteoroloji’den İzmir ve yurdun bir çok bölgesi için hava durumu uyarısı geldi. Akşam saatlerinden sonra kıyı Ege’de başlayacak yağışlarla yerini hafta sonu serin ve yağışlı havaya bırakacağı ve İzmir’de ani hava sıcaklığı düşüşü yaşanacağı bildirildi. İzmir’de bugün hava en yüksek 30 en düşük 19 derece beklenirken Cumartesi günü ise en yüksek hava sıcaklığının 24 derece olması bekleniyor. Ege Denizi’nde ise yarından itibaren fırtına bekleniyor.

İzmir’de bugün öğleden sonra yağış ve fırtına bekleniyor. Yağış ve fırtınanın etkisini hafta sonu da sürdüreceği tahmin ediliyor. Akşam saatlerinden sonra kıyı Ege’de başlayacak yağışlarla yerini hafta sonu serin ve yağışlı havaya bırakacağı öngörülüyor. Yarın Trakya, Marmara’nın batısı ve Kıyı Ege’de, cumartesi günü ise Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ve Batı Karadeniz’de sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.

EGE’YE FIRTINA UYARISI

Meteoroloji’den alınan bilgilere göre; Ege Denizi’nde bugünden itibaren fırtına bekleniyor. Kuzey Ege’de ve Güney Ege’nin kuzeyinde yarın öğle’den sonra rüzgar etkisini artıracak güney ve güneydoğu, akşam saatlerinden sonra Kuzey Ege’de güney ve güneybatı yönlerden 6 ila 8 bofor kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına olması bekleniyor. Fırtına, cumartesi sabahın ilk saatlerinde etkisini kaybedecek. Uzmanlar fırtınanın oluşturabileceği hasarlara ve olumsuzluklara karşı tedbirli olunması gerektiği uyarısında bulundu.

EGE
Az bulutlu ve açık, zamanla kuzeyi parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR 10°C, 27°C Parçalı ve az bulutlu

DENİZLİ 16°C, 30°C Az bulutlu ve açık

İZMİR 19°C, 29°C Parçalı ve az bulutlu

MANİSA 16°C, 32°C Parçalı ve az bulutlu

Haberimport Sitesinde Güncel Haber, Ekonomi Haberleri, Teknoloji, Yaşam, Sanat Haberlerini okuyabilirsiniz