Haberimport.com

Meteoroloji’den İzmir ve çevresi için fırtına uyarısı

Meteoroloji’den İzmir ve çevresi için fırtına uyarısı
26 Ocak 2019 - 0:53

Meteoroloji 2.Bölge Müdürlüğü, Kuzey Ege’de sabah saatlerinden itibaren başlayan fırtınanın giderek şiddetini arttıracağı uyarısında bulundu.

Meteoroloji 2.Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi’nin resmi internet sayfasından yapılan duyuruya göre; Kuzey Ege’de güneydoğu yönünden esen fırtına şeklindeki rüzgar sabah saatlerine kadar devam edecek. Rüzgar hızının zaman zaman şiddetini arttırarak saatte 90 kilometreye kadar ulaşması tahmin ediliyor. Fırtınanın 26 Ocak 2019 Cumartesi günü sabah saatlerinde etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Meteoroloji 2.Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi’nden yapılan uyarı yazısında şu bilgilere yer verildi: “Kuzey Ege’de güney yönlerden esen rüzgârın; Bugün (Cuma) sabah saatlerinden itibaren etkisini artırarak güneydoğudan 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde fırtına, zaman zaman 9 (90 km/sa) kuvvetinde kuvvetli fırtına şeklinde esmesi tahmin edilmektedir.

Güney Ege’de güney yönlerden esen rüzgarın; bugün (Cuma) sabah saatlerinden itibaren güneydoğudan 7 ila 9 (75-90 km/sa) kuvvetinde kuvvetli fırtına, zaman zaman 10 (105 km/sa) kuvvetinde tam fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir”

Yetkililer Aliağa ve çevresinde de etkili olması beklenen fırtına için başta denizcilikle uğraşanlar olmak üzere tüm vatandaşları fırtınanın oluşturabileceği çatı uçması, ağaç ve direklerin devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olması önünde uyardı. İzmir Valiliği de resmi internet sayfası üzerinden yaptığı duyuru ile vatandaşları bilgilendirdi.

Haberimport Sitesinde Güncel Haber, Ekonomi Haberleri, Teknoloji, Yaşam, Sanat Haberlerini okuyabilirsiniz