Müge Anlı Sevenlerinin Karşısına Folklor Gösterisiyle Çıktı

Bu haber 11 Haziran 2018 - 8:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ülkemizde en geniş kadroyla hizmet vermeyi sürdüren Folklor Kurumu 53. Yılında “Göç” isimli oyunla sahne aldı. Gösteriye Müge Anlı’nın performansı damga vurdu.

2 Haziran Cumartesi günü Beyoğlu Emek Sahnesinden sergilenen halk oyunları gösterisinde binlerce yıldır göç alan, Asya’dan başlayıp Horasan’a oradan da Anadolu’ya yayılarak yerli kültürlerle filizlenen renkleri anlatıldı. Gösteride Türkiye’nin çeşitli yöreleri art arda sahnelendi. Gaziantep yöresine sıra geldiğinde ise sürpriz bir isim göze çarptı. Araştırmacı Gazeteci Müge Anlı da sahnedeydi. Müge Anlı binlerce yıllık kültürümüzün mirası olan halk dansı gösterisiyle uzun süre sahnede kaldı. Oyunuyla beğeni toplayan Anlı, izleyicilerden de tam not aldı.

Folklor Kurumu Genel Başkanı, Anlı’nın gösterisi için “Bu kadar çalışma azmi olan ikinci bir kişi yoktur. İş temposundan dolayı bu kadar devam edeceğini düşünmemiştim. Önce beni şaşırttı. Sonra kadronun içinde sanki yıllardır bu işi yapıyormuşçasına aramıza katıldı. Onunla çalıştığımız için çok mutluyuz.” dedi. Anlı’nın eğitmeni ise Müge Hanım gibi bir öğrencim olduğu için çok mutluyum, çünkü işini çok ciddi yapan bir insan. Tüm kadrodan daha erken gelip, daha çok çalışıyordu. Her öğretmenin böyle öğrencisi olsun, diyerek Anlı’nın performansı hakkındaki düşüncelerini dile getirdiler

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.