Haberimport.com

Müzede Selfie Gününe yoğun ilgi

Müzede Selfie Gününe yoğun ilgi
17 Ocak 2019 - 18:25

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 16 Ocak’ta tüm dünya ile eş zamanlı kutlanan “Müzede Selfie Günü” etkinliğine İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Kültür AŞ de müzeleri ile destek verdi. Yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte müzelere akın eden yerli ve yabancı turistler, bol bol selfie çektirdi.

Bu yıl 16 Ocak’ta düzenlenen Müzede Selfie Günü” Türkiye’de de Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı 300’den fazla müzede dünya ile eş zamanlı olarak kutlandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Kültür AŞ de Yerebatan Sarnıcı, Miniatürk, Panorama 1453 Tarih Müzesi, Şerefiye Sarnıcı ve Topkapı Türk Dünyası Kültür Mahallesi ile bu kutlamalara katıldı. “Müzede Selfie Günü”ne , yerli ve yabancı turistler yoğun ilgi gösterdi.Müzelere akın eden yerli ve yabancı turistler, bol bol selfie çektirdi.

Ziyaretçiler, düzenlenen etkinlik sayesinde müzelerimizi gezerek kültürel birikimlerine katkı sağladı. Etkinlik dolayısıyla sevdikleri kentin en güzel karelerinin yer aldığı değerli kitaplara da sahip olabilecekler.

Haberimport Sitesinde Güncel Haber, Ekonomi Haberleri, Teknoloji, Yaşam, Sanat Haberlerini okuyabilirsiniz