Haberimport.com

Oscar kazanan Filmler yeniden vizyonda

Oscar kazanan Filmler yeniden vizyonda
01 Mart 2019 - 13:12

91. Akademi Ödülleri’nde En İyi Film Oscar’ına layık görülen Green Book (Yeşil Rehber) Bohemian Rhapsody ve Bir Yıldız Doğuyor kaçıranlar ve tekrar izlemek isteyenler için 1 Mart itibarıyla Cinemaximum sinemalarında yeniden vizyona giriyor.

Cinemaximum, Oscar’lı filmleri sinemaseverlerle yeniden buluşturuyor. 91. Akademi Ödülleri’nde Oscar kazanan Green Book, Bohemian Rhapsody ve Bir Yıldız Doğuyor filmleri Cinemaximum’larda tekrar gösterime özel bilet fiyatıyla, 12 TL’den, izleyiciyle buluşuyor.

En İyi Film, En İyi Özgün Senaryo ve En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Oscar’ını kazanan ve Türkiye’de Yeşil Rehber adıyla gösterilen Green Book, gerçek bir hikayeden filme uyarlanmış. Film, Amerikalı siyahilerin eşitlik mücadelesi verdiği 1960’lı yıllarda, Afrika kökenli ünlü bir piyanist olan Don Shirley ile onun şoförlüğünü ve korumalığını yapan Tony Lip’in çıktığı turne yolculuğunun hikayesini anlatıyor.

Rami Malek’e En İyi Erkek Oyuncu Oscar’ını getiren Bohemian Rhapsody ise Queen grubunun efsanevi solisti Freddie Mercury’nin hayatını anlatıyor. Film, En İyi Film Kurgusu, En İyi Ses Miksajı, En İyi Ses Kurgusu dallarında da Oscar aldı. Oscar’da “En İyi Film Şarkısı” ödülünü kazanan ve Lady Gaga’nın başrolünde yer aldığıBir Yıldız Doğuyor ise kişisel sorunlarıyla boğuşmakta olan ünlü country şarkıcısı Jackson Maine ile büyük bir müzisyen olma hayalleri kuran Ally arasında filizlenen aşkı ve ikilinin değişen kariyerlerini konu ediniyor.

Haberimport Sitesinde Güncel Haber, Ekonomi Haberleri, Teknoloji, Yaşam, Sanat Haberlerini okuyabilirsiniz