Haberimport.com

Pastart Buluşmaları ünlü şefleri buluşturacak

Pastart Buluşmaları ünlü şefleri buluşturacak
24 Eylül 2019 - 12:43

27-29 Eylül 2019 tarihleri arasında düzenlenecek PASTART İZMİR – Uluslararası Pastacılık, Tatlıcılık, Şekercilik ve Unlu Mamuller Festivali tadım ve tanıtımları kadar etkinlikleriyle de dikkati çekecek. Bravo Sponsorluğu’nda Pastart Buluşmaları ve akademisyen şefler ile sektör şeflerini biraraya getirecek Ustasına Sor etkinlikleri seçkin konuşmacıları ile adından söz ettirecek.

27-29 Eylül 2019 tarihleri arasında Kültürpark’ta düzenlenecek pasta ve tatlı festivali PASTART İZMİR, mutfak tarihçilerini yerli yabancı pasta şefleri ile buluşturacak. Üç gün sürecek Bravo Sponsorluğu’nda Pastart Buluşmaları’na Türk mutfak tarihinin duayen isimleri Nevin Halıcı, Priscilla Mary Işın, Ahmet Örs, Ragıp Güzelbey, Nihal Kadıoğlu Çevik ve Nejat Yentürk’e, Azerbaycan’dan Azerbaycan Milli Mutfak Komitesi Başkanı ve Şef Tahir Emiraslanov ile Yunanistan’tan pasta ve tatlı ustası Kosta Antoniadis eşlik edecek. Pastacılık ve tatlıcılığın iç içe geçen serüveninin anlatılacağı etkinlikler ilk gün İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde, sonraki günler ise İzmir Sanat’ta gerçekleşecek ve her gün saat 15.00’de başlayacak.

Festival kapsamında düzenlenen bir diğer söyleşi programı Ustasına Sor etkinliği ise pastacıları, gastronomi öğrencileri ve mutfak meraklılarını buluşturacak. Türkiye’deki gastronomi eğitiminin yanısıra akademi ve sektör ilişkisinin anlatılacağı etkinliğin ilk gününde, Dokuz Eylül Üniversitesi Öğretim Üyesi Turgay Bucak ile ünlü şef Eyüp Kemal Sevinç, ikinci gününde ise İzmir Ekonomi Üniversitesi Pastacılık eğitmen şefi Melike Kolday ile Çikolatacılık eğitmen şefi Selver Dabağ ve bir başka usta şef Gökhan Tufan söz alacak.   Kültürpark Ahşap Sahne’de düzenlenecek Ustasına Sor etkinliği 27 ve 28 Eylül günlerinde gerçekleşecek ve saat 18.00’de düzenlenecek.

Haberimport Sitesinde Güncel Haber, Ekonomi Haberleri, Teknoloji, Yaşam, Sanat Haberlerini okuyabilirsiniz