Reha Bilgen’in Dünya Bir Kukla Sahnesi Sergisi Açıldı

Bu haber 20 Mart 2018 - 18:57 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Betül Arım, Orhan Alkaya gibi birçok ünlü isim ve kukla severlerin katıldığı ‘‘dünya bir kukla sahnesi’’sergisi büyük ilgi gördü…

Betül arım ‘‘izafiyet teorisi, kukla sahnesi favorim oldu, bayıldım. Bende tiyatro oyunumda eınsteın’ın sözlerine bolca yer veriyorum’’dedi.

Bugüne kadar pek çok oyunu yazıp yöneten Masal Gerçek Tiyatrosu’nun kurucusu Reha Bilgen, 4 yıldır titizlikle üzerinde çalıştığı 39 kukla ve 12 sahnenin oluşturduğu “Dünya Bir Kukla Sahnesi” adlı sergisini 19 Mart -29 Mart tarihleri arasında Barış Manço Kültür Merkezi’nde meraklıları için sergiliyor.

Pek çok çocuk oyunu sahnelenen ve 32 yıl önce kurduğu Masal Gerçek Tiyatrosu ile çocuklarla bir arada olan Reha Bilgen, 39 kuklanın yanı sıra Türkiye’de ilk kez Dümbüllü, Şarlo, Kadınlar Günü, Nasreddin Hoca ve Akşehirliler, İzafiyet Teorisi, Bekçi ve Mahalle, Sirtaki, Tiyatro Sahnesi, Laz Balıkçılar, Kıraathane, Rüzgar Gibi Geçti ve İstanbul’dan Bir Kesit adını verdiği 12 sahnenin tüm detaylarıyla kuklasını yaptı.

Reha Bilgen ‘‘Uzun yıllardır kukla tiyatrosu ile çocuklarla buluşuyorum. Arkadaşlarımın da yönlendirmesiyle bu sergiyi açmaya karar verdim. Sadece çocukların değil, büyüklerin de ziyaret etmekten çok keyif aldığı bir serge oldu. İlgiyle gelen tepkiler çok sevindirici…” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.