Haberimport.com

Sinemanın yıldızları İzmirlilerle buluşuyor

Sinemanın yıldızları İzmirlilerle buluşuyor
4 views
31 Temmuz 2019 - 13:35

Kültür ve Turizm Bakanlığı,  İzmir Valiliği,  İzmir Büyükşehir Belediyesi, Sinema Genel Müdürlüğü,  Sinema ve Televizyoncular Meslek Birliği (ASİTEM) ve Medusa Medya  işbirliği ile “2.Uluslararası İzmir Film Festivali” ödül töreni gerçekleştirilecek. Sinemanın yıldızlarının İzmirlilerle buluşacağı ödül töreni 26 Temmuz’da (yarın) Fuar Kültürpark’ta saat 20.00’de yapılacak.

Halk oylaması ile noter gözetiminde en iyilerin belirlendiği “2.Uluslararası İzmir Film Festivali”nde birbirinden ünlü isimler film gösterimlerinde İzmirli sinemaseverler ile buluşacak. Ege Üniversitesi Medya Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü aynı zamanda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dilek Takımcı’nın da katılacağı ve ödül vereceği törende, sinemacılar Altın Artemis Heykeli’ne kavuşacak. Ödül töreni gecesine dair detaylar ve izlenimler, Ege Üniversitesi Televizyonunda yayınlanan Tolga Geç’in sunduğu “Art-ı Değer” programında izleyicisiyle buluşacak. 

İzmir Film Festivali’nde 2018 yılında vizyona girerek gişede yarışan filmler Altın Artemis Heykelini almak için yarışıyor. “Müslüm” filmi 12 dalda, “Arif v 216” 11 dalda, “Bizim için şampiyon” ve “Deliler: Fatih’in Fedaileri” 9 dalda, “Hürkuş: Göklerdeki Kahraman” 8 dalda, “Ahlat Ağacı”, “Ölümlü Dünya” ve “Hedefim Sensin” filmleri 7 dalda aday gösterildi. Ödül töreninde Türkiye’nin en iyi oyuncuları, yönetmenleri ve senaristleri başta olmak üzere 18 dalda ödüller sahiplerini bulacak

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.