Haberimport.com

Sosyal Paylaşım Siteleri

Sosyal Paylaşım Siteleri ve sosyal medya siteleri hangileri Sosyal Paylaşım Siteleri, Sosyal medya siteleri, Blog, Mikro blog, Sosyal ağlar ve Sosyal imleme hakkında kısa bilgiler.

Sosyal Paylaşım Siteleri
11 Eylül 2018 - 0:33

Sosyal Medya olarak dilimize giren “social media” nın kullanıcı sayısı her geçen gün artmakta. Son yapılan araştırmalar “sosyal medya kullanıcısı” sayısının 2 milyardan fazla olduğunu gösteriyor. Akıllı cep telefonlarının yaygınlaşmasıyla sosyal paylaşım sitelerini kullananların sayısı her geçen gün artmaktadır. Türkiye’de şuan 40 milyondan fazla sosyal medya hesabı olduğu tahmin ediliyor. Bu oran Türkiye’nin nüfusu göz önüne alındığında ise yüzde 50’ye denk gelmektedir. Buda her iki kişiden birisinin sosyal medya kullanıcısı olduğu tezini ortaya çıkarmaktadır.

Sosyal paylaşım siteleri listesi

Dünya geneline bakıldığında hiçbir buluş veya teknoloji internet ve internetin nimeti olan sosyal medya kadar hızlı yayılmamıştır. Radyo icat ediliyor, zaman içinde kullanan sayısı artıyor tam 38 yıl sonra 50 milyon dinleyiciye ulaşıyor. Aynı şekilde televizyonda buna benzer bir kader yaşıyor. Televizyon, 13 sene sonra anca 50 milyon seyirciye ulaşabiliyor.

1993 yılında www eklentisinin standart hale getirilmesi ile hızlı bir ivme yaşayan internet 5 sene gibi kısa bir sürede 50 milyon kullanıcıya ulaşarak tüm zamanların hızla yayılan teknolojisi unvanına sahip olmuştur.

Büyük medya kuruluşları sosyal medya sitelerindeki gündemi haberleştirererek okuyucularına sunmaktadır hatta yayına yeni başlayan bir dizinin sosyal medya karnesi düşükse bir kaç bölüm sonra bitirilmektedir.

En Popüler Sosyal Medya Siteleri

Sosyal medya siteleri diğer bir ad ile Sosyal Paylaşım Siteleri ise internetin bağımsız ve her yerden geliştirilebilir özelliğinin de vermiş olduğu destek ile bir yıl gibi kısa sayılacak bir zaman diliminde 2 milyar kullanıcıya ulaşarak tüm zamanlarda kırılması zor bir başarıya ulaşmıştır.

2015 yılında yayınlanan bir araştırma sonucuna göre dünya çapında 2 milyar 80 milyondan fazla Sosyal Medya Hesabı olduğu sanılıyor. Her geçen gün artış gösteren sosyal medya siteleri ile bu rakam her geçen gün artmaktadır.

Dünya genelinde kullanılan sosyal medya hesaplarının 900 milyondan fazlası Çin ve Güney Asya ülkelerinde kullanılıyor. Amerika’da ki sosyal paylaşım sitesine üye olan kullanıcı sayısı 500 milyondan fazla. En çok ülkeyi üzerinde barındıran yaşlı Avrupa kıtasındaki sosyal medya sitesine üye kullanıcı sayısı 400 milyon civarında bulunuyor. Geriye kalan 300 milyon sosyal paylaşım sitesi kullanıcıları ise diğer ülke insanından oluşmaktadır.

Her alanda yardımcımız ve haber kaynağımız olan cep telefonlarının yaygınlaşmasının etkisi ve mobil internet olanaklarının yaygınlaşması ile sosyal ağların sayısı her geçen gün artmaktadır. Her geçen gün farklı özelliğe ve farklı kullanıcı grubuna hitap eden yeni bir sosyal paylaşım sitesi gün yüzüne çıkmaktadır. Yeni çıkan sosyal medya sitelerinin yanı sıra gelişen ve kendini yenileyen sosyal medya sitesi alanında popüler olamayıp yada eski cazibesini kaybederek internetin derinliklerinde unutulan pek çok sosyal paylaşım sitesi mevcuttur.  Sizler için çok yaygın olarak kullanılan sosyal medya sitelerini sosyal paylaşım sitelerini bu yazıda listeledik.

Sosyal Paylaşım siteleri, Sosyal Medya Siteleri

Sosyal Paylaşım siteleri, Sosyal Medya Siteleri

EN FAVORİ SOSYAL PAYLAŞIM SİTELERİ LİSTESİ

Haberimport Sitesinde Güncel Haber, Ekonomi Haberleri, Teknoloji, Yaşam, Sanat Haberlerini okuyabilirsiniz