Haberimport.com

Torbalı’da pedallar Kurtuluş için çevrildi

Torbalı’da pedallar Kurtuluş için çevrildi
07 Eylül 2019 - 20:27

Torbalı’nın düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümü kapsamında Torbalı Belediyesi tarafından düzenlenen bisiklet yarışması nefes kesti. Çevre il ve ilçelerden de katılımın olduğu yarışmada dereceye girenler belediye tarafından ödüllendirildi.

Bisiklet yarışması nefes kesti

Torbalı’nın düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümü kapsamında Torbalı Belediyesi tarafından düzenlenen bisiklet yarışması sona erdi. 7 Eylül Kurtuluş Şenlikleri kapsamında düzenlenen ve çok sayıda profesyonel ve amatör bisiklet sporcusunun katıldığı bisiklet yarışması deyim yerindeyse nefes kesti. Yaş ve cinsiyete göre çeşitli kategorilerde gerçekleşen yarışma BKM önünden başlayıp, Yeniköy, Özbey istikametinden devam edip tekrar BKM önünde sona erdi. Toplamda 10 kilometrelik parkurda yarışan sporculara ilçe sakinleri de destek verdi. Gerekli güvenlik önlemlerinin polis ve jandarma tarafından alındığı yarışta dereceye giren yarışmacılara ödülleri verildi.

ETKİNLİKLER BUGÜN SONA ERİYOR
Pazartesi başlayan Kurtuluş Şenlikleri kapsamında kross, basketbol gibi sportif yarışmaların gerçekleştiğini ve son olarak bu alandaki yarışların bisiklet yarışmasıyla sona erdiğini ifade eden Torbalı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Serkan Tekin, “Kurtuluş Şenlikleri programımızda son güne girdik. Her yaşa ve kitleye hitap eden etkinlikler gerçekleştirdik. Sportif, kültürel ve sanatsal anlamda özlenen ve eksiği duyulan programlara imza attık. Bu kapsamda bugün de bisiklet yarışması düzenledik. Çevre il ve ilçelerden çok sayıda sporcu ağırladık. Dereceye giren ve katılan tüm yarışmacıları kutluyorum. Bugün etkinliklerimiz ilçe stadındaki Edip Akbayram konseri ile sona erecek. Konserimize herkesi davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Haberimport Sitesinde Güncel Haber, Ekonomi Haberleri, Teknoloji, Yaşam, Sanat Haberlerini okuyabilirsiniz