Haberimport.com

Trabzon Kalesi artık ışıl ışıl

Trabzon Kalesi artık ışıl ışıl
17 views
19 Ağustos 2019 - 23:57

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığı, kentte sıkça dile getirilen sokak aydınlatması eksikliğini gidermek üzere çalışmalara başladı. Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından, ilk etapta Trabzon Kalesi ve 100. Yıl Parkı’na yapılacak aydınlatma uygulamaları, kentin tarihî ve turistik anlamda öne çıkan değerlerini daha gösterişli hale getirecek.

Konuyla ilgili açıklamalarında, seçim öncesi hemşehrileriyle olan temaslarında, Trabzon’un karanlık bir şehir olduğu yönünde pek çok serzeniş duyduğunu ifade eden Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, göreve gelir gelmez bu tabloyu değiştirmek için kolları sıvadıklarını ve ilgili daire başkanlıklarına gerekli çalışmayı yapmaları yönünde talimat verdiğini söyledi.

Gelinen noktada kentin iki önemli noktası sayılabilecek, tarihî ve turistik değeri bilinen Trabzon Kalesi ile vatandaşların sosyalleşme alanı olarak yoğun ilgi gösterdiği 100. Yıl Parkı’nı öncelikle ele aldıklarını kaydeden Başkan Zorluoğlu, buraların; 6 ay içerisinde yapılacak başarılı aydınlatma uygulamalarıyla daha estetik görünüme kavuşacağını, seyir zevkini artıracağını ve güvenlik zafiyeti oluşturmayacak hale getirileceğini aktardı.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Trabzon’un çözüm bekleyen pek çok meselesine olduğu gibi aydınlatma sorununa da önce anılan yerlerde, ardından başka cadde, sokak ve mekânlarda önemli dokunuşlar yapmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından ihaleye çıkarılan Trabzon Kalesi surlarındaki ışıklandırma çalışması yüklenici firmanın işe başlamasını takip eden 6. ayın sonunda, 100. Yıl Parkı’nda ise 3 ay sonra tamamlanacak.