Haberimport.com

Trabzon Yaylaları Şenlikle Renkleniyor

Trabzon Yaylaları Şenlikle Renkleniyor
02 Ağustos 2019 - 0:35

Karadeniz Bölgesi’nin en çok turist çeken kentlerinden Trabzon, yayla şenlikleri ile şenleniyor. Havaların ısınmasıyla birlikte başlayan etkinlikler Eylül ayına kadar devam edecek. Şimdiye kadar pek çok yaylaya renk katan etkinliklerin Ağustos programı da dopdolu.

Şenlik programına göre 2 Ağustos’ta Ulan Yayla Şenliği, 3 Ağustos’ta Derecik Vadisi Fındıklı Yayla Şenliği ve Demir Kapı (İstera) Soğuksu Şenliği, 4 Ağustos’ta ise Akçaköy Harmancık Şenlikler yapılacak. Yine 4 Ağustos’ta Düzköy Kamena Şenliği ve Şalpazarı Ağa Konağı Şenliği var.

Çaykara’da da 3-4 Ağustos tarihlerinde Kurtdağı Yayla Şenlikleri yapılacak. Daha sonra Tonya’da 13 Ağustos’ta Zerre Kara Abdal Yayla Şenliği, Akçaabat’ta 14 Ağustos’ta Kayabaşı Karaabdal Yayla Şenlikleri var.

17-18 Ağustos’ta Çaykara’da Turnalı Şenliği ve Tonya’da Tereyağı Kültür ve Sanat Festivali gerçekleştirilecek. Yine 17 Ağustos’ta Düzköy Gökçeler Karadağ Serda Yayla Şenliği, 18 Ağustos’ta Düzköy Çayırbağı Hanefter Şenliği var. 23 Ağustos’ta Çaykara Murat Yaylası’nda Sultan Murat Şehitlerini Anma Günü yapılacak.

25 Ağustos’ta ise Beşikdüzü’nde İzmiş Şenliği ve Düzköy’de Alazlı Çoban Derneği Yayla Şenliği gerçekleştirilecek. Etkinlikler Eylül ayında da devam edecek. (BSHA)

Haberimport Sitesinde Güncel Haber, Ekonomi Haberleri, Teknoloji, Yaşam, Sanat Haberlerini okuyabilirsiniz