Haberimport.com

TRT İzmir Radyosu gazilerimizi unutmadı

TRT İzmir Radyosu gazilerimizi unutmadı
20 Eylül 2019 - 22:29

İzmir Valiliği 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle gazilerimiz onuruna Balçova Termal Otelde akşam yemeği düzenledi. Yemekte yaşayan kahramanlarımız olan gazilerimizle, vatanı uğruna canını feda etmiş şehitlerimizin ve gazilerimizin değerli aileleriyle bir araya gelindi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan gecede şehitlerimiz için dua okundu. Ardından İzmir Vali Yardımcısı Aydın Memük, gazilerimize hitaben bir konuşma gerçekleştirdi.Konuşmasında şehit ve gazilerimize minnet ve şükranlarını ileten Vali Yardımcısı Memük, bu milletin topyekün gazi bir millet olduğunu ve vatan toprağının her bir karışında şehitlerimizin ve gazilerimizin kanlarının olduğunu söyledi.

Türk Milletinin kahramanları sayesinde tarihin her devresinde hür ve bağımsız yaşadığını belirten Vali Yardımcısı Memük, “Yakın geçmişimizde meydana gelen Kore Savaşı’nda ve Kıbrıs’ı Rum mezaliminden kurtarmak maksadıyla düzenlenen Barış Harekatı’nda, destanlar yazan gazilerimiz, Güneydoğu’da ve ülkemizin çeşitli yerlerinde çatışmalarda, hain tuzak ve pusularda yaralanan uzuvlarını kaybeden, gençliklerini vatan uğruna feda eden terörle mücadele eden gazilerimiz ve diğer tüm gazilerimiz başımızın tacı olarak bugün buradalar. Unutulmamalıdır ki, devletimizin şehit yakınları ve gazilerimize sağladığı imkânlar sadece birer vefa göstergesidir. Bugün ülkemizde birlik, beraberlik ve kardeşçe huzur ve barış içinde yaşıyorsak, bunu cesaret ve sadakatle canını ortaya koyan kahramanlarımıza borçlu olduğumuzu biliyoruz. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Aziz Şehitlerimizin saygıdeğer ailelerine, gazilikle şereflenen tüm kardeşlerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum.” diye konuştu.

Tük Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı gazilerimizi gururlandırdı
Yerli ve milli savunma sanayimizi şirketleri ile gelişmesini sağlayan Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’nın sunumu gazilerimize gurur dolu anlar yaşattı. TSKGV Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürü Kemal Karababa son dönemde Türkiye’nin savunma ihtiyaçları için yerli üretimdeki teknolojik gelişmeyi anlatı

TRT İzmir Radyosu gazilerimizi unutmadı

TRT İzmir Radyosu ses ve saz sanatçılarının ’19 Eylül Gaziler Günü’ için özenle hazırladığı kahramanlık türkülerinden oluşan konseri ilgiyle izlenip gazilerimize güzel anlar yaşattı.

Haberimport Sitesinde Güncel Haber, Ekonomi Haberleri, Teknoloji, Yaşam, Sanat Haberlerini okuyabilirsiniz