Haberimport.com

Tunç Soyer’den Karşıyaka ve Altay kulübüne ziyaret

Tunç Soyer’den Karşıyaka ve Altay kulübüne ziyaret
15 Şubat 2019 - 0:37

Selçuk Yaşar Spor Tesisleri’ne konuk olan Soyer, mali sıkıntılar yaşayan kulüp için geleceğe yönelik umut veren açıklamalarda bulundu. Soyer şunları söyledi: “Biz sizlerle organik ilişki kuracağız. Stad yapılıyor ve bakımı yapılmıyorsa bir manası yok. Eğer stad yapıyorsan bakımını da yapacaksın. Eğer böyle olursa siz mutlu olursunuz. Biz hormonel değil, organik büyümeyi istiyoruz. Bunun için ne kadar yük yüklenecekse üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Bu kamusal bir sorumluluktur. Bizim için gerçekten kıymetlisiniz. Bu kent için de kıymetlisiniz. Kente aidiyeti sağlıyorsunuz. Göztepe, Altay ve diğer kulüpler de öyle. Bu değerli bir aidiyet. Neden insanlar kulüpleriyle övünmesin?”

TUGAY: “ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYMAYA HAZIRIZ”

CHP Karşıyaka Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay da Karşıyaka Spor Kulübü’nün kak ettiği yerde olmadığını belirterek, “İvedi olarak stat yapılmalıdır. Biz de elimizi taşın altına koymaya hazırız” diye konuştu. Soyer Tugay’ın bu sözleri üzerine, “Öncelikli işlerimizden biri olacak” dedi. Tugay ayrıca yaptıracakları sporcu sağlık merkezine geçtiğimiz günlerde vefat eden Dr. Bülent Zeren’in adını vereceklerini söyledi. Ayrıca basketbol birinci liginde mücadele eden Karşıyaka’nın uluslararası bir salona ihtiyacı olduğunu belirten Tugay” İzmir’e uluslararası bir salon yapılacaksa bu Karşıyaka’ya yapılmalıdır” dedi.

YENİ BİR SALON GEREKLİ

Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Turgay Büyükkarcı da yeni bir salona ihtiyaç duyduklarını bunun için bazıları Büyükşehir Belediyesi mülkiyetinde olan 3 yer tespit ettiklerini söyledi. Soyer bunun üzerine “Karşıyaka’nın borçları ve yeni stad ve salon yapımı için finansman modelleri araştırılması gerektiğini belirten Soyer, şöyle konuştu: “Dünyadaki uzun vadeli spor tesisi borçlanmalarını araştırabiliriz. Hatta Barcelona Kulübü ile bu konuda yazışma yapabiliriz. Çünkü onlar bu modelden yararlandı. Mesele kendi finans sistemi üzerinde kendi ayakları üzerinde durabilmek. Bunun için çalışacağız.

TUNÇ SOYER’DEN ALTAY’A ZİYARET

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tunç Soyer, Altay Spor Kulübü’nü ziyaret etti. Kulüp Başkanı Özgür Ekmekçioğlu ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Soyer, sporun sosyal yaşam ve kent kültürüne etkilerinin önemine dikkat çekerek Altay gibi asırlık kulüplere sahip İzmir’de sporun ana odaklarının başında geleceğini söyledi.

Gaziemir Vali Kutlu Aktaş Tesisleri’nde Kulüp Başkanı Özgür Ekmekçioğlu, yönetim Kurulu üyeleri ve altyapı oyuncularının karşıladığı Tunç Soyer ilklerin takımı Altay’ın, İzmir dendiğinde tüm Türkiye’de akla gelen ilkler arasında yer aldığını söyledi. Ziyarette, İzmir için sosyal hayata dokunan projelerinin bulunduğuna dikkat çeken Soyer, önceliklerinin genç nüfus ve bu odakta spor olacağını belirterek, marka değeri taşıyan asırlık kulüplere sahip İzmir’de spor kulüplerine hak ettikleri desteği sağlayacağını kaydetti. Altay’ın Özgür Ekmekçioğlu başkanlığındaki son 2 sezonda önemli bir ivme yakalayarak Süper Lig hedefine yaklaşmasından büyük gurur duyduğunu ifade eden Soyer; ‘‘Altay Spor Kulübü elde ettiği sportif başarılar yanında kuruluş gayesiyle de çok özel bir camia. İzmir dendiğinde akla gelen ve marka değeri taşıyan bu camia için yerel yönetimlerin vereceği destek çok önemli ve bizler bunun bilincindeyiz. Türk futboluna nice yıldızlar armağan etmiş Altay’a ligin kalan haftalarında başarılar diliyorum.’’ şeklinde konuştu. 4 Mart Pazartesi akşamı Balıkesirspor ile oynanacak müsabakaya gelme sözü veren Soyer, Başkan Ekmekçioğlu’na ziyaretin anısına solmayan gül hediye etti.

Nazik ziyaretinden ötürü Tunç Soyer’e teşekkür eden Altay Başkanı Özgür Ekmekçioğlu ise Soyer’in Seferihisar’da spor ve sporcuya verdiği desteği yakinen takip ettiklerini, Soyer ve ekibinin özellikle plaj futboluna yaptığı katkının İzmir için çok değerli olduğunu söyledi. Altay olarak yazın düzenlenen turnuvaların tümüne katıldıklarını ve büyük keyif aldıklarını belirten Ekmekçioğlu, Soyer’in sosyal projelerinde sporu ön plana almasının ümit verici olduğunu kaydetti. Başkan Ekmekçioğlu ziyaretin sonunda Soyer’e isminin yazılı olduğu Altay formasını hediye etti.

Haberimport Sitesinde Güncel Haber, Ekonomi Haberleri, Teknoloji, Yaşam, Sanat Haberlerini okuyabilirsiniz