Haberimport.com

Türkiye’de ve Dünyada En Çok Dinlenen Kadın Sanatçılar

Türkiye’de ve Dünyada En Çok Dinlenen Kadın Sanatçılar
08 Mart 2019 - 12:42

Onlar iddialı kadınlar, listenin zirvesindeler! Spotify, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde Spotify’daki güçlü kadın seslerini onurlandırarak, dünyada ve Türkiye’de en çok dinlenen kadın sanatçıları açıkladı. Spotify ayrıca, içerikleri kadınlar tarafından oluşturulan dünya genelindeki en popüler podcast’leri de 8 Dünya Kadınlar Günü için listeledi.

56 milyonun üzerinde aylık dinleyicisi olan ve hit albümü “thank u, next” ile yine üst sıralara tırmanan Ariana Grande, 1 Ocak – 1 Mart 2019 tarihleri arasındaki veri analizine göre Spotify’ın en çok dinlenen kadın sanatçılar listesinde zirvede! Listenin zirvesindeki Ariana Grande’yi Billie Eilish ve hemen ardından da global bir süper star Lady Gaga takip ediyor. Türkiye’nin Spotify üzerinden en çok dinlenen kadın sanatçı Top 3 listesinde zirvede Sezen Aksu yer alırken, popun kraliçesini global listedeki iki isim Ariana Grande veBillie Eilish takip ediyor. Türkiye’de en çok dinlenen kadın sanatçı Top 10 listesinde, Dua Lipa’dan Gülşen’e, Sia’dan Ebru Gündeş’e global ve lokal pek çok kadın sanatçı bulunuyor.

Spotify’ın podcast yelpazesi gün geçtikçe genişlerken gerçek suç içeriklerinden ziyade günlük konuları ve kadının güçlendirilmesi gibi alanları gündeme taşıyan, kadınların liderlik ettiği podcast’ler de artıyor. Karen Kilgariff and Georgia Hardstark gibi komedyenler tarafından hazırlanan gerçek suç komedi serisi My Favorite Murder, yılın başından itibaren elde ettiği dinlenme saatine dayanarak Spotify’ın en popüler podcast’i olarak öne çıkıyor. Crime Junkie ikinci sırada yer alırken Christine Schiefer and Em Schulz tarafından hazırlanan And That’s Why We Drink ise Spotify’in en popüler podcast listesinde üçüncü sıraya yerleşiyor.

Spotify orijinal yayını olan Dope Labs’ın da dahil olduğu tamamen kadın odaklı yayınlar için Amplify: Women’a göz atabilirsiniz. Ayrıca sadece kadın sanatçılardan oluşan Women of Pop,Gold School ve 50 Greatest Female Voices gibi çalma listelerine de bakmayı unutmayın!

Dünyada en çok dinlenen 20 kadın sanatçı:

(Liste 1 Ocak ve 1 Mart tarihi arasındaki dinlenme rakamlarına dayanmaktadır)

Ariana Grande

Billie Eilish

Lady Gaga

Halsey

Dua Lipa

Taylor Swift

Rihanna

Cardi B

Selena Gomez

Nicki Minaj

Sia

Bebe Rexha

Karol G

Camila Cabello

Anne-Marie

Becky G

Beyoncé

Demi Lovato

Miley Cyrus

Adele

Türkiye’de en çok dinlenen 10 kadın sanatçı:

(Liste 1 Ocak ve 1 Mart tarihi arasındaki dinlenme rakamlarına dayanmaktadır)

Sezen Aksu
Ariana Grande
Billie Eilish
Gülşen
Dua Lipa
Sia
Sertab Erener
Ebru Gündeş
Nil Karaibrahimgil
Simge

My Favorite Murder (with Karen Kilgariff and Georgia Hardstark) (Amerika)

Crime Junkie (Amerika)

And That’s Why We Drink(Amerika)

Call Her Daddy (Amerika)

Guys We F****d (Amerika)

Herrengedeck – Der Podcast(Almanya)

Martha Debayle (Meksika)

Besser als Sex (Almanya

Oprah’s SuperSoul Conversations (Amerika)

Pretty Basic with Alisha Marie and Remi Cruz (Amerika)

Haberimport Sitesinde Güncel Haber, Ekonomi Haberleri, Teknoloji, Yaşam, Sanat Haberlerini okuyabilirsiniz