Haberimport.com

Uludağ’da kaybolan 2 dağcıyı arama çalışmaları sürüyor

Uludağ’da kaybolan 2 dağcıyı arama çalışmaları sürüyor
03 Aralık 2019 - 1:08

Uludağ’da zirvede 1 Aralık akşamı kaybolan 2 dağcıyı arama çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. AKUT Bursa ekibinin 5 gönüllüsü ile katıldığı arama çalışmaları gece boyunca devam etti. AKUT, arama-kurtarma çalışmalarına destek için bugün İstanbul ve Kocaeli’den 9 kişilik 2. ekiple operasyona devam ediyor. AKUT’un 10 kişilik takviye ekibi yola çıkıyor. Zorlu şartlarda süren operasyonun devam edeceği ön görüsüyle İstanbul’da sabah sahaya çıkması planlanan 3. ekibin hazırlıkları yapılıyor. Trabzon ve Rize ekipleri de destek için hazır bekliyor.

Bursa Uludağ’da 1 Aralık 2019 tarihinde zirve yürüyüşüne çıktıkları bilinen Mert Alpaslan ve Efe Sarp isimli iki dağcıdan aynı gün saat 19.15 itibari ile haber alınamıyor. Dağcıların, sisin basmasıyla yönlerini kaybettikleri düşünülüyor.

Kazazedelerin ailelerine gönderdikleri fotoğraflara göre, arama ve kurtarma çalışmaları Göller Bölgesinde yoğunlaştırıldı. Ayrıca Uludağ’ın Güney doğu yamacındaki Alaçam köyünden zirveye uzanan yol üzerinde de arama kurtarma çalışması başlatıldı.

AKUT’un da yer aldığı arama çalışmaları; Jandarma Asayiş Timi, JAK Timi, Jandarma Özel Harekat Timi, AFAD ile Sivil Toplum Kuruluşları (STK) destek ekipleri ortak operasyonuyla yürütülüyor.

Haberimport Sitesinde Güncel Haber, Ekonomi Haberleri, Teknoloji, Yaşam, Sanat Haberlerini okuyabilirsiniz