Haberimport.com

Ümit Boyner Fransa’da Ekonomi Zirvesi’nde konuşacak

Ümit Boyner Fransa’da Ekonomi Zirvesi’nde konuşacak
04 Temmuz 2019 - 21:48

TÜSİAD Yüksek İstişare KonseyiBaşkan Yardımcısı ve Boyner Grup Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Boyner,5-7 Temmuz 2019 tarihleri arasında “Yeniden Güvenmek-Güvenilir Bir Toplumu Yeniden İnşa Etmek” temasıyla 19. kez düzenlenecek zirvede konuşmacı olacak. Türkiye ile Fransa ve Avrupa Birliği arasındaki bağların güçlendirilmesi hedefiyle faaliyet gösteren Institut du Bosphore’un Bilim Kurulu Eş Başkanlığını da yapan Ümit Boyner, 5 Temmuz Cuma günü teknolojik gelişim ve güven arasındaki ilişkinin ele alınacağı “Teknolojik Gelişime Güvenebilir miyiz?” başlıklı oturumda değerlendirmelerini aktaracak.

Teknolojik gelişmenin küresel ekonomi ve yaşam üzerindeki olumlu ve olumsuz etkilerinin değerlendirileceği oturumun katılımcıları arasında çok uluslu teknoloji danışmanlık şirketi Capgemini CEO’su Paul Hermelin, ay seyahatleri organize etmek üzere çalışan Fransız start-up’ı Anima kurucusu Alexander Cadain ve teknolojik gelişmelerin çelişkili yönleriyle ilgili yazı ve kitaplarıyla tanınan yazar Evgeny Morozov da bulunuyor.

Fransa’nın Ekonomi Alanındaki En Önemli Organizasyonu

2001 yılından bu yana, Fransız ekonomistlerinin think tank kuruluşu olan “Le Cercle Des Economistes” tarafından organize edilen ve dünya ekonomisini etkileyen düşünce akımlarının ele alındığı bir platforma dönüşen “Les Rencontres Économiques d’Aix-en-Provence”a bu yıl Fransa Ekonomi ve Finans Bakanı Bruno Le Maire, İspanya Ekonomi ve İş Bakanı Nadia Calviño, İngiltere Parlamento Üyesi Ed Miliband and İsveç Eğitim Bakanı Anna Ekström de katılıyor.

5000 dinleyicinin katılması beklenen etkinliğin bu yılki kapanış oturumu ise toplumsal cinsiyet eşitliğine ve kadının güvenin yeniden inşasında oynadığı anahtar role dikkat çekmek için sadece kadınların katıldığı bir oturum olarak organize ediliyor.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Haberimport Sitesinde Güncel Haber, Ekonomi Haberleri, Teknoloji, Yaşam, Sanat Haberlerini okuyabilirsiniz