Zakkum Grubu Hadi Be'ye Konuştu

Bu haber 08 Ocak 2018 - 12:31 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Zakkum, ‘Hadi Be’ye Konuştu

Emre Saygı’nın hazırlayıp sunduğu, Türkiye’nin ilk interaktif talk show programı “Hadi Be”nin konuğu, Zakkum grubu oldu. Hayli keyifli anların yaşandığı “Hadi Be” canlı yayınında Emre Saygı ve sosyal medya kullanıcılarının sorularını yanıtlayan Zakkum üyeleri, samimi açıklamalarda bulundu.

En rahat Emre, en mükemmeliyetçi Eren

Ekip üyeleri, olumsuz durumlarda grubun motivasyonunu yükselten kişinin bas’çı Emre Yılmaztürk olduğunu söyledi. Yılmaztürk de “Hallederiz durumu var bende biraz galiba. ‘Large’ da diyorlar. Mesela bir yere geç kalıyoruz, panikleniyor, ‘Yetişiriz, merak etmeyin’ diyorum. Konserlerde sound check yaparken sorun olduğunda ‘Olsun konserde düzelir arkadaşlar, merak etmeyin’ demek gibi rahat bir durumum var.” Zakkum üyeleri, “Grubun en mükemmeliyetçisi kim?” sorusuna “Eren” yanıtını verdi. Gitarist Eren Parlakgümüş de “Öyle diyorlar” diyerek onayladı.

Evlilikler bile bu kadar zaman yürümüyor

18 yıl önce kurulan Zakkum’un bunca zamandır dağılmamasının nedenini grubun davulcusu Cem Senyücel anlattı: “Bu kadar uzun zaman yürümeyen evlilikler, dostluklar var. Kendince egolu dört insanız aslında. Bu kadar zaman içinde herkes birbirine hangi alanı vermesi gerektiğini, nerede geri adım atması gerektiğini, nerede diğerinin üzerine gitmemesi gerektiğini iyice öğrendi. Herkesin belli görevleri var grupta, herkes onu yapıyor ve kalan kısımları diğerlerine bırakıyor.”

Askerdeyken özgürlüğün değerini anladım

Askerliğini 2009 yılında yapan Zakkum grubunun solisti Yusuf Demirkol, “Askerlik sana ne öğretti?” sorusunu şöyle yanıtladı: “Özgürlük muhteşem bir şeymiş. Ben hiçbir zaman bir patrona ya da birine bağlı olarak çalışmadım hayatımda. Hiç böyle bir mesaim de olmadı. ‘Sabah şu saatte uyanacaksın, şu saatte yatacaksın, hayatını şöyle programlayacaksın’ diyen kimse olmamıştı hayatımda. Askerde telefon bile edemiyorum.”

Emre sempatik, Eren efendi, Cem erkek

Yusuf Demirkol, “Kadın olsan, ekip arkadaşlarından hangisini seçersin?” sorusunu şöyle yanıtladı: “Emre bence sempatik, bir yandan yakışıklı bir yandan şeytan tüyü olan bir adam. Eren ağırlığıyla, duruşuyla, efendiliğiyle dikkat çeker. Bir muhallebiye götürür kız arkadaşını, orada muhabbet eder, kendini sevdirir. Daha oturaklı bir adam. Cem de çok karizmatik bir adam. Gerçekten çok erkek erkek, hormon hormon bir adam.”

Mühendisliğe devam

Eren Parlakgümüş, müzisyenliğin yanı sıra aynı zamanda mühendis olduğunu söyledi: “Ben mühendislik yapıyorum bir yandan. Müzisyenlikle mühendislik bir arada zor olmuyor. Çünkü bence iki taraf birbirini dengeliyor, tamamlıyor.”

Yeni evlendiğimde yüzüğümü istediler

“Bugüne kadar konserlerde sizden istenen en ilginç şey neydi?” sorusuna Eren Parlakgümüş ilginç bir yanıt verdi: “Ben yeni evlendiğimde biri yüzüğümü istemişti. Kritik bir durum, yeni evlenmişim sonuçta. Versem olmazdı. Onsuz eve dönemezdim.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.